Please rotate your device screen!

Fordítsa el a készülékét a weboldal használatához.

Zöld Kódexet adott ki a Közbeszerzési Hatóság

A Közbeszerzési Hatóság idén áprilisban indította el Fenntartható Magyarországért Programját. Ennek első mérföldköveként a szervezet megalkotta a Zöld Kódexet, mely az önkéntesen csatlakozó ajánlatkérők számára konkrét, környezeti és gazdasági fenntarthatóságot erősítő útmutatást határoz meg, hogy a környezeti és gazdasági fenntarthatóság szempontjai a lehető leginkább érvényesüljenek a közbeszerzésekben, a saját beruházásaikon. Ezáltal közbeszerzéseiken keresztül példát mutathatnak és befolyásolhatják a gazdasági szereplők, illetve a társadalom attitűdjét, magatartását.

A Zöld Kódex, azaz a Környezetvédelmi Közbeszerzési Etikai Kódex szeptember 1-től hatályos.
A Kódex hatálya alá tartozó ajánlatkérők vállalják, hogy a közbeszerzési eljárások során fokozott figyelmet fordítanak a következő alapvető értékekre:

A Kódexhez csatlakozó szervezetek vállalják, hogy a környezetvédelmi szempontok alkalmazásával kapcsolatos gyakorlatukat és tapasztalataikat kölcsönösen megosztják egymással a Közbeszerzési Hatóság közreműködésével. Illetve véleményezhetik is a Kódex rendelkezéseit, melyek figyelembevételével a Hatóság legalább félévente felülvizsgálja a Kódexet, s amennyiben indokoltnak tartja, aktualizálja annak tartalmát.

A Zöld Kódexet a Fenntarthatósági munkacsoport hozta létre, melyben az alapító Közbeszerzési Hatóság mellett a legnagyobb hazai ajánlatkérők, valamint a Hatósággal a fenntarthatóság területén együttműködő szervezetek képviselői vesznek részt (többek között: Állami Számvevőszék, Gazdasági Versenyhivatal, Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány, Magyar Nemzeti Bank, Megyei Jogú Városok Szövetsége, Magyar Posta Zrt., MÁV Magyar Államvasutak Zrt., Miniszterelnökség).

A rendszeresen ülésező testület célja a tudásmegosztás, a jó gyakorlatok megismertetése és a gyakorlati alkalmazás elősegítése.

Forrás: Közbeszerzési Hatóság